Technologia mycia z najwyższej półki

Myjnie Cleanart zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić mycie samochodów na wysokim poziomie. Służą temu przemyślane rozwiązania konstrukcyjne oraz użyte wysokiej jakości podzespoły. Wszystko to prowadzi do tego, aby w standardowej myjni zwykłe mycie samochodu mogło aspirować do miana sztuki.

Kontener dobry na wszystko


Z uwagi na liczne walory użytkowe proponujemy konfigurację myjni wyłącznie w oparciu o kontener techniczny (dostępny w dwóch rozmiarach). Lista zalet tego rozwiązania jest długa: zapewnia on lepszą izolację termiczną w zimie, jest dużo trwalszy i odporny na korozję niż moduł myjący oraz umożliwia magazynowanie pojemników ze środkami chemicznymi w ogrzewanym wnętrzu.

Dodatkowo wiele czynności obsługowych myjni prowadzonych jest wewnątrz kontenera (uzupełnienie chemii, zmiana ustawień, itp.), co nie blokuje poszczególnych stanowisk i nie wstrzymuje pracy myjni. Kontener jest również naturalnym miejscem montażu rozmieniarki pieniędzy.

Kompaktowa i zwarta


Myjnia Cleanart może dysponować liczbą od 3 do 6 stanowisk. W najmniejszej konfiguracji wykorzystywany jest wąski kontener, a układ funkcjonalny może obejmować trzy w pełni zadaszone stanowiska, względnie jedno odkryte z obrotowym żurawiem (tzw. 2+1).

Myjnie czterostanowiskowe i większe montowane są w oparciu o standardowej szerokości kontener, co z kolei pozwala na ewentualną łatwą rozbudowę myjni w przyszłości bez konieczności wymiany kontenera.

Wydajne i kompleksowe przygotowanie wody


W myjniach Cleanart woda poddawana jest trzystopniowemu przygotowaniu (filtracja, zmiękczanie, odwrócona osmoza), zanim zostanie użyta w procesie mycia pojazdu.

Wszystkie etapy mycia są realizowane przy użyciu wody zmiękczonej, co znacznie wydłuża żywotność poszczególnych elementów technicznych.

Z uwagi na specyfikę prowadzenia procesu chemicznego system zmiękczania wody działa dwuukładowo. Każdy zmiękczacz musi być regularnie poddawany regeneracji, co z kolei na ten czas wyłącza normalną jego pracę. Wtedy zadanie przejmuje drugi układ o tej samej wydajności, co w konsekwencji zapewnia stałą dostępność zmiękczonej wody.
Wydajność systemu oraz pojemność zbiorników wody uzdatnionej została tak dobrana, aby w przypadku dobudowy kolejnych stanowisk nie trzeba było dokonywać kosztownej rozbudowy uzdatniacza.

Proszek, szampon czy szczotka? U nas znajdziesz wszystko


Kluczem do zadowolenia klientów jest zarówno właściwie dobrana chemia, jak również zastosowane programy. W myjni Cleanart proponujemy wszystko, co potrzebne do skutecznego mycia. Szczotka z końskiego włosia chroni lakier, a jednocześnie domywa trudno dostępne i uporczywe zabrudzenia bez stosowania agresywnej chemii – mówimy zwłaszcza o pojazdach użytkowanych w polskim klimacie. Szampon lub proszek zwiększają natomiast skuteczność mycia wysokociśnieniowego, przy czym wybór środka zależy od preferencji inwestora.

Dobrze zaprogramowane mycie


Zgodnie z zasadą „co za dużo, to niezdrowo” zbyt duża ilość programów spowoduje, że klienci pogubią się i nie będą wiedzieć, których używać do mycia. Z kolei zbytnie ograniczenie funkcjonalności myjni spowoduje, że pojazdy będą po prostu kiepsko umyte. W myjniach Cleanart ilość programów jest zawsze dobierana ściśle pod lokalne potrzeby, aby każde auto było dobrze umyte.

Dostępne programy (do wyboru): mycie kół, usuwanie insektów, piana aktywna, wysokie ciśnienie, mycie szczotką, spłukiwanie, wosk, nabłyszczanie wodą osmotyczną.

Sprawdzone i trwałe pompy wysokiego ciśnienia


W myjniach Cleanart stosujemy uznane na rynku pompy marki CAT. Są one jednocześnie proste w obsłudze, jak również zapewniają wysoką wydajność i bezawaryjność. Ceramiczne tłoki i nurniki zapewniają jej niezwykle długą żywotność. Z kolei łatwość wymiany zaworów zwrotnych wpływa na prostotę bieżącej obsługi. Każde stanowisko mycia dysponuje osobnym systemem pomp do środków chemicznych. Pozwala to w razie potrzeby wyłączać pojedyncze stanowiska. Szeroka dostępność materiałów eksploatacyjnych dla pomp CAT sprawia, że ich późniejsza obsługa nie nastręcza wysokich kosztów i problemów serwisowych.

Panel obsługowy na każdym stanowisku


Stawiamy na solidność wykonania myjni, ponieważ urządzenie jest stale narażone na działanie korozji. Wykonany ze stali nierdzewnej panel jest odporny na trudy codziennej eksploatacji. Wandaloodporne przyciski gwarantują długie użytkowanie, a duży i kontrastowy wyświetlacz pokazuje pozostałą ilość kredytu na mycie.
Klient ma do wyboru płatność: bilonem, żetonami, kartą magnetyczną, kartą płatniczą lub przy użyciu specjalnego klucza.

Ceramika w służbie niezawodności


Dopracowujemy nasze myjnie w najdrobniejszych szczegółach, dlatego wykorzystujemy wyłącznie ceramiczne dysze w lancach wysokociśnieniowych. Pozornie to tylko drobiazg, ale w praktyce taka dysza wolniej się zużywa. Nie wymaga to stałej regulacji ciśnienia na pompie, co wpływa także na utrzymanie wysokiego poziomu mycia i zadowolenie klientów.

Panel do sterowania myjnią


Dotykowy, prosty w obsłudze panel sterujący wszystkim parametrami pracy myjni. Możliwe jest podejrzenie odczytów z poszczególnych systemów, raportowanie o usterkach, itp.

Ekologiczne rozwiązania


Wszystkie procesy technologiczne zostały zaprogramowane z poszanowaniem zasad ekologii, aby mycie samochodu generowało jak najmniejsze zużycie wody i środków chemicznych. Konstrukcja wiaty Quadra dodatkowo jest przystosowana do zamontowania funkcjonalnej instalacji solarowej, która ogranicza zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody.

logo WSOP
WSOP Sp. z o.o.
ul. Dworcowa 62
Knurów, 44-190
E-mail: info@wsop.pl
Fax: (32) 332-48-48
invoice