Dla inwestorów – koszt budowy myjni bezdotykowej

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa? Cena zakupu zależy od kilku podstawowych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę. Budowa myjni to żmudny i skomplikowany proces. Nasi pracownicy pomogą Państwu w sprawnym przeprowadzeniu całej inwestycji, co pozwoli oszczędzić czas i pieniądze. Spotkanie z doświadczonym doradcą WSOP umożliwi dokładne zaplanowanie całej inwestycji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Na koszt myjni bezdotykowej składają się przede wszystkim:

  • Koszt doprowadzenia mediów (prąd, gaz, woda) oraz budowa systemu odprowadzania ścieków,
  • Przygotowanie fundamentu pod urządzenie myjni,
  • Myjnia bezdotykowa – cena urządzenia wraz z wiatą,
  • System dróg dojazdowych, stanowiska do odkurzania, itp.

Na to ile kosztuje myjnia bezdotykowa składa się również kilka innych czynników, jak na przykład: wielkość posiadanej działki, region kraju czy koszt wykonania prac budowlanych. Nie w każdej lokalizacji może również stanąć myjnia bezdotykowa. Koszt inwestycji może istotnie wzrosnąć, jeśli na przykład odprowadzenie ścieków wymagać będzie wykonania wyjątkowo rozległej (a przez to drogiej) infrastruktury. Wszystko to należy dokładnie oszacować, wliczyć w koszt budowy myjni bezdotykowej i uwzględnić w całościowym biznesplanie.

Na ostateczny koszt myjni bezdotykowej składa się również sam sposób skompletowania urządzenia – wybór ilość programów, rodzaju wiaty czy poszczególnych funkcji.
Kiedy jest właściwie skonfigurowana myjnia bezdotykowa? Koszt zakupu to jedno, ale ilość stanowisk mycia powinna być tak dobrana, aby w godzinach szczytu nie tworzyła się długa kolejka oczekujących, bo to nie zniechęci klientów.

Finansowanie myjni

Współpracujemy z Raiffeisen Leasing, który jest w stanie zaproponować finansowanie dopasowane ściśle do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy oraz charakteru inwestycji.
Dla zainteresowanych klientów mamy różne warianty finansowania, a do samego inwestora należy decyzja, która propozycja będzie dla niego najkorzystniejsza:
Rosnące raty leasingowe – w miarę upływu czasu inwestor płaci coraz wyższe raty leasingu. W początkowym okresie (do czasu osiągnięcia zakładanych przychodów) oznacza to mniejsze koszty prowadzenia działalności, a tym samym łatwiejszy rozruch biznesu. Klient ma również możliwość wyboru rat równych, bądź sezonowych.
Rata miesięczna już od 3.172 zł netto – korzystny leasing operacyjny przy zachowaniu równych rat miesięcznych. Podany przykład dotyczy finansowania zakupu samoobsługowej, trzystanowiskowej (2+1) myjni Cleanart z wiatą Sferica przy założeniu 40 proc. wpłaty własnej, okresie leasingu wynoszącym 72 miesiące i wykupie 5 procent.
(Podane informacje i wyceny są aktualne na dzień 14 września 2016 roku)

Szybka decyzja

W przypadku maszyn o wartości do 250 tys. zł netto wstępna decyzja o finansowaniu podejmowana jest nawet w ciągu 30 minut na podstawie prostego, dwustronicowego wniosku. Po jego wypełnieniu, podpisaniu i przesłaniu skanu drogą mailową do przedstawiciela Raiffeisen Leasing, inwestor otrzymuje wstępną decyzję dotycząca finansowania.
Firma leasingowa zapewnia procedurę uproszczoną, dzięki której nie muszą Państwo dostarczać dokumentów finansowych spółki.

Firma leasingowa wpłaca zaliczkę

Raiffeisen Leasing może w imieniu inwestora zapłacić zaliczkę wynikającą z podpisanej umowy zakupu urządzeń. W takiej sytuacji inwestor nie angażuje własnej gotówki, a za czas do uruchomienia całej kwoty leasingu płaci jedynie odsetki za koszt zaliczki.

Pożyczka celowa, zamiast leasingu

W niektórych sytuacjach inwestor musi być formalnie właścicielem urządzeń (np. wykorzystując finansowanie ze środków Unii Europejskiej). Taki wymóg wyklucza stosowanie leasingu, ale dzięki współpracy z firmą Raiffeisen Leasing możemy zaproponować pożyczkę celową. Dotyczy to firm działających przez co najmniej 3 miesiące. To rozwiązanie ma także inne zalety:

  • inwestor może swobodniej nadpłacać pożyczkę oraz zakończyć ją przed czasem,
  • urządzenia są własnością klienta,
  • dodatkowo pożyczka sprawdza się, jeśli inwestor ma do odzyskania wysoki zwrot podatku VAT,
  • okres pożyczki może wynieść nawet 72 miesiące.
logo WSOP
WSOP Sp. z o.o.
ul. Dworcowa 62
Knurów, 44-190
E-mail: info@wsop.pl
Fax: (32) 332-48-48
invoice