Jak otworzyć myjnię bezdotykową

Służymy pomocą na każdym etapie budowy myjni

Działalność gospodarcza, jaką jest myjnia bezdotykowa – biznes ten wymaga solidnego przemyślenia i równie solidnych biznesowych fundamentów. Szczególnie w obliczu rosnącej konkurencji i wymagań klientów. Inżynierowie i doradcy biznesowi WSOP pomogą tak dobrać urządzenia, aby usługi które inwestor chce świadczyć, odpowiadały lokalnym potrzebom rynku oraz preferencjom klientów końcowych, którymi dany inwestor jest zainteresowany. Nasi pracownicy służą pomocą na każdym etapie budowy myjni.

Krok po kroku:

jak otworzyć myjnię bezdotykową

 1. Doradztwo przy wyborze (względnie zakupie) działki.
 2. Spotkanie z pracownikiem WSOP, wybór rozwiązań i urządzeń.
 3. Umiejscowienie myjni na działce.
 4. Wystąpienie z wnioskiem o warunki zabudowy (o ile to konieczne).
 5. Przygotowanie projektu budowlanego.
 6. Pomoc w procesie formalno-prawnym (raport oddziaływania na środowisko, pozwolenie na budowę, warunki zabudowy).
 7. Prace budowlane (wykonywane pod nadzorem specjalisty WSOP lub przez poleconą firmę budowlaną).
 8. Montaż urządzeń.
 9. Szkolenie z obsługi.
 10. Uruchomienie myjni.
 11. Pomoc w zakresie reklamy inwestycji i rozwiązań marketingowych.

Posiadając najbogatszą ofertę urządzeń myjących na polskim rynku WSOP zawsze wspólnie z inwestorem najpierw określa cele, jakie chciałby zrealizować podejmując się danej inwestycji, a dopiero później proponuje konkretne rozwiązania technologiczne i urządzenia najbardziej odpowiednie do realizacji planów biznesowych inwestora.

Jak otworzyć myjnię bezdotykową? Dojścia do idealnego rozwiązania jest wiele i to inwestor w oparciu o dostarczone przez nas propozycje decyduje o końcowej formie swojego biznesu.

Myjnia bezdotykowa: biznes, technologia, projekty

Ważnym elementem jest wjazd na myjnię. Musi on być tak zlokalizowany, aby klienci bez problemu mogli wjechać i ustawić się do myjni. Należy przewidzieć również kilka miejsc postojowych, choćby na przygotowanie pojazdu do mycia (np. zdemontowanie naklejek i sygnalizatorów z taksówek, karetek, miejsce na odkurzanie wnętrza, itp.). Ważnym elementem jest też takie rozplanowanie wewnętrznych dróg, aby nie dochodziło do kolizji oraz zachowane były promienie skrętu pojazdów potrzebne do komfortowego manewrowania przy wjeździe i wyjeździe z myjni. Zbyt ciasne rozmieszczenie obiektu będzie zniechęcało kierowców do korzystania z usług myjni, ale również stwarzało niebezpieczeństwo stłuczek i kolizji.

Wielkość działki zależy od usytuowania na niej obiektu myjni. Ważną kwestią jest czy myjnia ma powstać na działce jako odrębna budowla czy jako uzupełnienie już istniejących obiektów. W przypadku myjni bezdotykowej wymiary stanowiska to 5×7 m i ich wielokrotność w zależności od liczby planowanych stanowisk. Do tego dochodzą jeszcze pomieszczenia biurowe, techniczne, magazyn środków myjących, miejsca parkingowe, dojazd i wyjazd z myjni.

Myjnia bezdotykowa: biznes w zimie

W przypadku myjni bezdotykowych niezbędny jest system przeciwzamarzaniowy (chroniący węże przed mrozem), a także podgrzewanie posadzki zapobiegające tworzeniu się „lodowiska.” System umożliwiający pracę myjni na mrozie szybko docenimy, a jego brak zemści się już przy pierwszym spadku temperatury poniżej zera i konieczności zamknięcia myjni. Biorąc pod uwagę klimat naszego kraju trzeba bezpiecznie założyć, że w miesiącach od listopada do marca (5 miesięcy) mamy do czynienia z przymrozkami i regularnymi mrozami.

W zimie należy liczyć się również z mniejszą liczbą klientów chcących umyć pojazd. Dlatego ze względów ekonomicznych najlepszym rozwiązaniem jest budowa myjni automatycznej (szczotkowej) wraz z myjnią samoobsługową. Zabezpiecza to inwestora przed spadkiem przychodów i tzw. „martwym sezonem” w zimie. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie wspólnego pomieszczenia technicznego oraz oczyszczalni wody, co obniża koszty budowy.

Blog i porady

O zaletach dwubutlowego systemu zmiękczającego w myjniach Cleanart

Zmniejszona wydajność ogrzewania, niższa skuteczność działania chemii myjącej oraz większe zużycie energii. To tylko niektóre negatywne konsekwencje stosowania twardej wody w myjni samoobsługowej. Piszemy także o zaletach dwubutlowego systemu zmiękczania w myjniach Clenart.
Czytaj więcej

Piana aktywna i funkcja pauzy – nowość Cleanarta

Wśród niezbędnych akcesoriów, które sprawią, że samochód będzie lśnił czystością, wymienić należy pianownicę. W myjniach Cleanart program piany aktywnej uzupełniamy o przydatną funkcję pauzy, którą oferujemy jako jedyni w Polsce.
Czytaj więcej

Dla inwestorów – jak otworzyć myjnię bezdotykową

Działalność gospodarcza, jaką jest myjnia bezdotykowa – biznes ten wymaga solidnego przemyślenia i równie solidnych biznesowych fundamentów. Szczególnie w obliczu rosnącej konkurencji i wymagań klientów. Inżynierowie i doradcy biznesowi WSOP pomogą tak dobrać urządzenia, aby usługi które inwestor chce świadczyć, odpowiadały lokalnym potrzebom rynku oraz preferencjom klientów końcowych, którymi dany inwestor jest zainteresowany. Nasi pracownicy...
Czytaj więcej