Działalność gospodarcza, jaką jest myjnia bezdotykowa – biznes ten wymaga solidnego przemyślenia i równie solidnych biznesowych fundamentów. Szczególnie w obliczu rosnącej konkurencji i wymagań klientów. Inżynierowie i doradcy biznesowi WSOP pomogą tak dobrać urządzenia, aby usługi które inwestor chce świadczyć, odpowiadały lokalnym potrzebom rynku oraz preferencjom klientów końcowych, którymi dany inwestor jest zainteresowany. Nasi pracownicy służą pomocą na każdym etapie budowy myjni.
Posiadając najbogatszą ofertę urządzeń myjących na polskim rynku WSOP zawsze wspólnie z inwestorem najpierw określa cele, jakie chciałby zrealizować podejmując się danej inwestycji, a dopiero później proponuje konkretne rozwiązania technologiczne i urządzenia najbardziej odpowiednie do realizacji planów biznesowych inwestora.
Jak otworzyć myjnię bezdotykową? Dojścia do idealnego rozwiązania jest wiele i to inwestor w oparciu o dostarczone przez nas propozycje decyduje o końcowej formie swojego biznesu.
Ważnym elementem jest wjazd na myjnię. Musi on być tak zlokalizowany, aby klienci bez problemu mogli wjechać i ustawić się do myjni. Należy przewidzieć również kilka miejsc postojowych, choćby na przygotowanie pojazdu do mycia (np. zdemontowanie naklejek i sygnalizatorów z taksówek, karetek, miejsce na odkurzanie wnętrza, itp.). Ważnym elementem jest też takie rozplanowanie wewnętrznych dróg, aby nie dochodziło do kolizji oraz zachowane były promienie skrętu pojazdów potrzebne do komfortowego manewrowania przy wjeździe i wyjeździe z myjni. Zbyt ciasne rozmieszczenie obiektu będzie zniechęcało kierowców do korzystania z usług myjni, ale również stwarzało niebezpieczeństwo stłuczek i kolizji.
Wielkość działki zależy od usytuowania na niej obiektu myjni. Ważną kwestią jest czy myjnia ma powstać na działce jako odrębna budowla czy jako uzupełnienie już istniejących obiektów. W przypadku myjni bezdotykowej wymiary stanowiska to 5×7 m i ich wielokrotność w zależności od liczby planowanych stanowisk. Do tego dochodzą jeszcze pomieszczenia biurowe, techniczne, magazyn środków myjących, miejsca parkingowe, dojazd i wyjazd z myjni.
W przypadku myjni bezdotykowych niezbędny jest system przeciwzamarzaniowy (chroniący węże przed mrozem), a także podgrzewanie posadzki zapobiegające tworzeniu się „lodowiska.” System umożliwiający pracę myjni na mrozie szybko docenimy, a jego brak zemści się już przy pierwszym spadku temperatury poniżej zera i konieczności zamknięcia myjni. Biorąc pod uwagę klimat naszego kraju trzeba bezpiecznie założyć, że w miesiącach od listopada do marca (5 miesięcy) mamy do czynienia z przymrozkami i regularnymi mrozami.
W zimie należy liczyć się również z mniejszą liczbą klientów chcących umyć pojazd. Dlatego ze względów ekonomicznych najlepszym rozwiązaniem jest budowa myjni automatycznej (szczotkowej) wraz z myjnią samoobsługową. Zabezpiecza to inwestora przed spadkiem przychodów i tzw. „martwym sezonem” w zimie. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie wspólnego pomieszczenia technicznego oraz oczyszczalni wody, co obniża koszty budowy.